قیمت روز سکه و ارز

دلار آمریکا:      3806

پوند انگلستان: 4813

یورو: 4120

سکه تمام: 1173000

یک گرم طلای 18: 114850

 

گزارش

وبلاگ ها

ورود کاربران

 

سفارت ایران در دوشنبه پایتخت تاجیکستان در پاسخ به اتهامات مطرح شده علیه ایران در فیلم نشان داده شده از تلویزیون این کشور بیانیه مطبوعاتی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، دراین بیانیه آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در دوشنبه ادعاهای بی‌اساس مطرح شده در فیلم مورخ 96.5.17 (8 اوت 2017) تلویزیون جمهوری تاجیکستان را تکذیب می‌نماید و از آن متاسف است. تردیدی نیست که تهیه‌کنندگان این فیلم موفق به تخریب پیوندهای فرهنگی، تمدنی و دوستی تاریخی دو ملت ایران و تاجیکستان نخواهند شد.

ادعاهای مطرح شده در فیلم توسط اعتراف کنندگان محبوس و به نقل از کسانی است که در قید حیات نیستند و بالطبع نمی‌تواند اعتباری داشته باشد.

حافظه تاریخی ملت شریف تاجیکستان خوب به یاد دارد و فراموش نخواهد کرد که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بانیان و تضمین‌کنندگان اصلی صلح تاجیکستان و میزبان مذاکرات طرف‌های درگیر چه نقش سازنده‌ای در جهت پایان دادن به جنگ‌های داخلی این کشور در دهه 90 میلادی ایفا کرد.

جمهوری اسلامی ایران پیشگام ساخت تاسیسات زیربنایی نظیر تونل استراتژیک استقلال (انزاب) و سد و نیروگاه برق سنگ توده 2 و بیمارستان ابن سینا در تاجیکستان بوده و ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی توسط هلال احمر و امداد رسانی به خانواده‌های کم‌بضاعت و بی‌سرپرست یا بدسرپرست تاجیک توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) ایجاد مراکز ورزشی، ترمیم ابنیه تاریخی، آموزش جوانان تاجیک در مراکز دانشگاهی، کمک به مراکز علمی و دانشگاهی تاجیکستان، تاسیس و تجهیز ده‌ها مرکز آموزش فنی‌وحرفه‌ای در سطح جمهوری و صدها اقدام از این نوع از دیگر اقدامات ایران بوده که مفهومی جز کمک به تحکیم ثبات و توسعه و کمک به حفظ استقلال و امنیت پایدار تاجیکستان و استحکام پایه‌های دولت آن ندارد.

مبارزه ایران با تروریسم برای همگان آشکار است و ایران خود از اولین و بزرگترین قربانیان تروریسم است. عملکرد جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های میدانی مبارزه با تروریسم چون آفتاب برای همه جهانیان آشکار است.

پخش این قبیل فیلم‌های مغرضانه، بعد از سفر اخیر وزیر انرژی و ذخایر آبی و رئیس تاجیکی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی دو کشور به تهران، جهت شرکت در مراسم تحلیف ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران، به نمایندگی از رئیس‌جمهور محترم تاجیکستان، بیانگر آن است که برخی گرایشات و محافل تحمل عادی شدن روابط و تقویت دوستی بین دو کشور را ندارند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران بر این باور است که اقدامات تفرقه اندازانه در چارچوب خواست و منافع دو ملت نیست و توسط کسانی دنبال می‌شود که مناسبات برادرانه ایران و تاجیکستان هم فرهنگ و همزبان را بر نمی‌تابند.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

 

معاون اول رییس جمهور در پیامی به « لی هسین لونگ » نخست وزیر سنگاپور، فرا رسیدن روز ملی این کشور را تبریک گفت.

متن پیام دکتر اسحاق جهانگیری به شرح زیر است:
جناب آقای لی هسین لونگ
نخست وزیر سنگاپور
فرا رسیدن روز ملی سنگاپور را به جناب عالی و مردم آن کشور صمیمانه تبریک می‌گویم.
امیدوارم مناسبات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سنگاپور با مساعی و همکاری متقابل در راستای تامین منافع دو کشور در تمامی زمینه ها، بیش از پیش گسترش یابد.
سلامتی و موفقیت آن جناب و بهروزی و سرافرازی مردم سنگاپور را آرزومندم.
اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

 

اعضای کابینه یازدهم در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هجدهم مرداد ۱۳۹۶ هیات دولت در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالاتشان پاسخ دادند.

به گزارش ایسنا مشروح گفت‌وگوهای سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، حمید چیتچیان وزیر نیرو، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و رضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران را می‌توانید در لینک‌های زیر دنبال کنید.

جهانگیری: کابینه دوازدهم آماده تحقق بخشیدن به وعده های رییس جمهور است

توصیه های وزیر ارشاد به جانشین خود

وزیر ورزش و جوانان: میزان وام ازدواج جوانان را افزایش خواهم داد

وزیر نیرو: پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته‌ایم

وزیر بهداشت: ارتقای طرح تحول سلامت اولویت های وزارتخانه است

همچنین در جلسه امروز هیات دولت به ریاست روحانی مصوبات مربوط به نحوه اسقاط خودروهای فرسوده در ازای واردات خودرو اصلاح شد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

 

دولت واشنگتن در آخرین اقدام خود علیه ونزوئلا، هشت مقام این کشور را تحریم کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت خزانه‌داری آمریکا از تحریم هشت مقام ونزوئلایی از جمله برادر هوگو چاوز، رهبر پیشین این کشور خبر داد.

آمریکا اعلام کرده که تحریم‌ها علیه این افراد به علت نقش آنها در اقدامات دولت ونزوئلا برای ایجاد یک نهاد قانون‌گذار جدید (مجلس موسسان) صورت گرفته است.

بر اساس تحریم‌های جدید، دارایی‌های این افراد توقیف شده و انجام هرگونه معامله با آنها ممنوع است.

این تحریم‌ها همچنین شامل ممنوعیت مسافرت این افراد به خاک آمریکا می‌شود.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)

در پی ارائه لیست اسامی وزرای کابینه دوازدهم از سوی رئیس‌جمهور به نمایندگان مجلس، فراکسیون‌های مختلف حمایت خود را نسبت به برخی چهره‌های پیشنهادی برای کابینه دوازدهم اعلام کردند و رایزنی‌های وزرای پیشنهادی با نمایندگان آغاز شد.

به گزارش ایسنا ماراتن بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت در مجلس در حالی از روز گذشته آغاز شد که قرار است نمایندگان در فرصت یک هفته‌ای درباره مردان کابینه دوازدهم به جمع بندی برسند. با مشخص شدن لیست مردان دولت روحانی، مجلس در همان ساعت اولیه با تشکیل جلساتی وارد بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی شد.

مهرداد لاهوتی  با اشاره به حمایت فراکسیون مستقلین از وزرای پیشنهادی اطلاعات و خارجه به جلسه صبح امروز این فراکسیون با علوی و ظریف اشاره کرد و گفت: در این جلسه نمایندگان نقطه نظرات خود را مطرح کردند و وزرای پیشنهادی نیز برنامه خود را ارائه کرده و به سوالات نمایندگان پاسخ دادند. آقای علوی در این جلسه مباحث امنیتی را تشریح کرد و آقای ظریف هم در خصوص برجام، استفاده از سرمایه گذاری خارجی و تقویت سفرا برای ورود بیشتر به مباحث اقتصادی سخن گفت.

 

همچنین ناصر موسوی‌لارگانی با اشاره به جلسه صبح امروز این مجمع نمایندگان اصفهان با گزینه پیشنهادی وزارت دفاع گفت که اکثریت نمایندگان استان اصفهان از حضور حاتمی در دولت دوازدهم استقبال کردند. در ادامه وزیر پیشنهادی دفاع در نشست با نمایندگان عضو فراکسیون‌ ولایی مجلس گفت: حوزه‌های موشکی‌، هوایی، دریایی، پدافند ‌و رزم زمینی ‌از اولویت‌های وزارت دفاع‌ است و در حال حاضر قابلیت‌ها و ظرفیت تولید قدرت بازدارندگی در وزارت دفاع افزایش یافته است. امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر پیشنهادی دفاع افزود: از جوانی وارد عرصه دفاع شده و در مسئولیت‌های فرماندهی‌ یگان‌های ارتش در مناطق عملیاتی شمال غرب و غرب کشور، معاون اطلاعات ‌ارتش جمهوری اسلامی ایران، معاون نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح، جانشین‌ رئیس ارکان و امور مشترک نیروهای مسلح و جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‌ در دولت یازدهم انجام وظیفه کرده‌ام.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی نیز از استقبال فراکسیون ولایی از ادامه کار قاضی‌زاده هاشمی در دولت خبر داد. حسین نقوی حسینی با اشاره به جلسه امروز فراکسیون نمایندگان ولایی با وزیر پیشنهادی بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در این جلسه آقای قاضی زاده هاشمی برنامه های خود را در دولت دوازدهم توضیح دادند و اعضای فراکسیون نیز نظرات، دیدگاه‌ها و انتقادات خود را مطرح کردند.

 

نشست فراکسیون مستقلین ولایی نیز با حضور وزیر پیشنهادی امور خارجه با هدف بررسی برنامه های محمدجواد ظریف برگزار شد. محمدجواد ظریف وزیر پیشنهادی امور خارجه در این نشست گفت: مراسم تحلیف نشانه‌ای از اقتدار نظام بود و از همه جای دنیا به طور متوازن به ایران آمدند. وی تاکید کرد: مسئول روابط خارجی کشور وزارت خارجه است.

سعید باستانی، سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حضور وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات در کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد و گفت: بعد از طرح سوالات نمایندگان محترم و پاسخگویی وزیر پیشنهادی وزارت ارتباطات، به نظر آقای جهرمی با توجه به سوابق فنی و اجرایی که داشته این قابلیت را دارد تا به عنوان وزیر ارتباطات به گسترش حوزه ICT در کشور کمک کند. وی گفت: آقای جهرمی جوان‌ترین وزیر بعد از انقلاب است که به مجلس معرفی شده و دیروز با حضور در کمیسیون صنایع و معادن مجلس به سوالات نمایندگان محترم به صورت شفاف پاسخ دادند.

 

وزیر پیشنهادی اطلاعات نیز با حضور در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی برنامه ها و مواضع خود را بیان کرد. سید محمود علوی در این جلسه گفت: وزارت اطلاعات تنها یک تشکیلات ندارد و موضوعات اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی دسته بندی نشده است و هر بخش به موضوعی مخصوص می‌پردازد. علوی با اشاره به اینکه برخورد وزارت اطلاعات با کانال‌ها پلیسی نیست افزود: سیاست و امکان وزارت اطلاعات در خصوص کانال‌ها، برنامه پلیسی نیست و اینگونه برخورد در قبال فعالان مدنی جدای از عناصر ضد انقلاب را در شأن یک جامعه رشد یافته نمی‌دانیم، در مورد ادمین کانال‌های داخلی می‌توانیم افراد را احضار کنیم و به دستگاه قضائی تحویل دهیم و دخالتی در کار قاضی نداریم.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی درباره کابینه پیشنهادی دولت دوازدهم گفت: احتمالاوزرای خارجه، بهداشت و نفت رأی بالایی از مجلس می‌گیرند. محمد کاظمی با اشاره به اینکه در اعضای فعلی کابینه مشکل خاصی نمی‌بینم، خاطرنشان کرد: وزرای معرفی شده را بعد از ارائه برنامه می‌توان مورد ارزیابی قرار داد.

بهرام پارسایی، سخنگوی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی نیز از برنامه ریزی برای حضور وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم در جلسات هفته آینده فراکسیون امید خبر داد.

ارسال ديدگاه (0 ديدگاه)